Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Optimalizace pro vyhledávače

Optimalizace stránek to je především správný výběr a umístění na webu slov a frází, které uživatelé nejčastěji zadávají ve vyhledávacích dotazech na toto téma. Ale to je samozřejmě velmi svévolná a zjednodušená formulace, která odráží pouze předmět dotazu.

Řešení tohoto problému zahrnuje nejen otázky copywritingu, také technický aspekty vytvoření stránek, včetně optimalizace navigační odkazů a kódů aplikace. Výsledek práce se určuje podle hodnocení účasti a umístění pro vybraná klíčová slova. Průzkumy ukazují, že vyhledávače poskytují 40 až 70% z celkové návštěvnosti. Oni jsou tou hlavní cestou, díky níž uživatelé internetu mohou najít nutné informace.

Optimalizace vašich stránek pro vyhledávače znamená větší šance, když uživatelé zadají dotaz v vyhledávači, který nasměruje přesně na vaše stránky. Kromě toho návštěvník, který našel vaše stránky z vyhledávačů, přináší v průměru až 6 krát více prodeje než návštěvník, který přišel na vaše stránky pouhým kliknutím na banner.

To lze chápat psychologicky: Zákazníci, kteří cíleně hledají něco pomocí vyhledávače, jsou cennější a cílenější než návštěvníci, kteří právě klikli na krásný a lákavý obraz. Bez pokrytectví, pak můžeme jen říci: když vaše stránky nejde najit ve vyhledávačích podle základních dotazů – se dá říci, že nemáte žádné webové stránky.

Práce na optimalizací stránek je zdlouhavý proces, který trvá dva až šest měsíců. Neměli byste věřit nabídkám udělat vaše stránky po dobu 2 týdnů. I když je to možné, ale metody používané v takových případech (takzvaný "černé metody"), budou nakonec vést k úplnému vyloučení vašich stránek z výsledků vyhledávacích dotazů. A je to vždy otázka času.

Kromě toho, po vytvoření stránek a jejich umístění do sítě neměli byste, proste jen tak čekat, až vaše stránky budou indexované pomocí vyhledávačů. Tento proces je často časově náročný a neúspěšný (tj. non-optimalizovaná pro vyhledávače) struktura nepřináší výsledky. Čím dříve začnete řešit jeho optimalizaci, tím lépe. To má zajistit lepší podmínky vašich stránek ve srovnání s konkurencí a tak budou schopné přilákat cílené návštěvníky a proměnit je v zákazníky. Optimalizace stránek je důležitým prvkem webových projektů a je účinnější obchodní nástroj, než jakékoliv jiné formy internetové reklamy. Na rozdíl od reklamy, která vnucuje uživateli to co vlastně nepotřebuje – optimalizace dává možnost uživateli samostatně nalézt informaci, kterou hledá.

Také je třeba poznamenat, že důležitou věcí je struktura, obsah webu a jeho aktualizace. Propagaci vašich stránek na první pozici vám udělají různé společnosti, ale aby na prvních pozicích stránky zůstali - rozhoduje jeho kvalita nebo trvalá peněžní infuze.

V každém případě snahy o optimalizaci stránek pro vyhledávače se vám bohatě vyplatí.

 

Měsíční podpora

Měsíční podpora – je nezbytnou podmínkou pro využití stránek jako efektivní obchodní nástroj.

Můžete si vybrat jakou přesně podporu budete potřebovat ze široké škály služeb pro technickou a informační podpory navrhovaných nás:

Modifikace a aktualizace textových a grafických informací

Podpora hodnocení ve vyhledávačích a adresářích

Pravidelné akce v propagačních kampaních

Informační podpora - celý komplex prací na umístění a změně obsahu na vašich stránkách, aby byly stále aktuální.

Můžete svěřit informační podporu IT našemu týmu. Nebo si můžete samostatně měnit obsah stránek (text a grafika).

Marketingová podpora projektu - služby, které usnadňují růst obeznámenosti společnosti a její internetové prezentace na webu.

V rámci marketingové podpory, které poskytujeme našim klientům, jsou následující služby:

  • Optimalizace informačního obsahu webu pro práci s vyhledávači může zvýšit návštěvnost vašich stránek cílových uživatelů, a tedy zajišťuje kvalitativní a kvantitativní růst návštěvníků.
  • Sledování návštěvnosti a přítomnosti uživatelů Internetu. Je třeba sledovat počet a chování návštěvníků na webu a včas pružně přizpůsobit stránky pro zvýšení jeho návštěvnosti.
  • Registrace do vyhledávačů, katalogů a ratingů zlepší obeznámenost webu a jeho pozici ve výsledcích vyhledávání. Zvláštní pozornost je věnována katalogům registračních  stránek a zdrojům podobných témat.
  • Provedení on-line reklamní kampaně zvyšuje obeznámenost společnosti, poskytuje možnost zavádět na trh nové výrobky nebo služby, stimulovat poptávku, informovat návštěvníky o slevách a výprodejích, zvyšovat počet návštěvníků na tuto stránku.

Vždy můžete dostat individuální poradenství od našich odborníků, kteří vám poví o možnosti podpory vaše stránky na webu a poskytování poradenství v optimalizací.

Internet reprezentuje efektivně, když se vyvíjí společně s obchodem. V tomto případě náklady na podporu a aktualizací webu a jeho úpravy by neměly překročit dosažené výsledky.